Bugün, 13 Temmuz 2024 Cumartesi

Ali Koçarslan


Hayat çok kısa ve anlamsız


Merhaba sevgili okurlar,

Birkaç gün önce Cüneyt Arkın’ı kaybettik.Herkes üzüntü mesajlarını yayınladı.Bir yazdık, iki yazdık. Cüneyt Arkın ismi özellikle Twitter’da ve diğer platformlarda bir gün trendlerde kaldı.İkinci gün de trendlere girdi. 

Üçüncü gün aşağılara inerek kayboldu. 

 

Hayat bu kadar anlamsız ve kısa bakıyorum gençlik fotoğraflarına. Yakışıklı, çevik, yetenekli. Çocukluğumun kahramanı. Mahallede Bruce Lee mi, Cüneyt Arkın mı döver diye yarıştırdığımız kişi. Dev bir sanatçı.Köroğlu, Malkoçoğlu bütün tarihi kahramanların baş rolü..

 

Ama ne kadar dev olursa olsun hayat çok acımasız ve devam ediyor. 

 

Zaman önüne geleni öğütüyor.

Yeni nesil onunla büyümedi. Son fotoğraflarından yaşlıymış zaten diyip geçebilirler. Ama benim için Cüneyt Arkın dev bir sanatçı.

 

Hollywood da olsa yakışıklılığı ve çevikliği ile milyar dolarlık bir JönTürk olurmuş.

 

Bu konudan çıkaracağımız bir ders var:

Hayat çok kısa ve anlamsız. Kimseyi kırmamak lazım.Paraya çok tamah etmemek lazım (sonuçta istediğimiz anda bir saniyenin binde birini bile satın alamıyor). İnsanları hayattayken onore etmek lazım.Ülkemizde ne yazıkki insanlar ölünce daha değerli oluyor..

 

Tekrar edeyim. Hayat çok kısa ve anlamsız. Kimseyi kırmadan mutlu olmak lazım.Sağlığımızı korumamız lazım en büyük zenginliğimiz sağlığımız bunu unutmayalım lütfen..